AB Kurumları, Çalışanlarının TikTok Kullanmasını Yasakladı

Çin’den gelen her şeyi reddeden ABD senatosu, geçtiğimiz haftalarda dünyanın en popüler sosyal medyalarından biri haline gelen TikTok’un yasaklanması için Google ve Apple’a resmen çağrıda bulunmuştu.

Avrupa Birliği de ABD’nin gerisinde durmuyor. Yeni alınan bir habere göre AB’nin en büyük iki kurumunda TikTok, siber güvenlik kaynaklı sorunlar nedeniyle çalışanların kullanımına kapatılmış vaziyette.

Avrupa Birliği Komisyonunda TikTok kullanmak yasaklandı

Merkezi Çin’de olan ByteDance şirketine ait TikTok, Çin hükümetinin bu uygulamayı kullanıcıların verilerini toplamak ve çıkarları için kullanmak gibi suçlamalar nedeniyle uzun bir süredir hükümetler tarafından inceleme altında.

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yasağı ilan eden AB endüstri şefi Thierry Breton, Komisyonun TikTok ile ilgili herhangi bir olaya maruz kalıp kalmadığını söylemeyi reddederek tüm çalışanların TikTok kullanmasının yasaklandığını açıkladı.

Başka bir yetkili ayrıca Perşembe günü, politika önceliklerini belirlemek için üye devletlerin temsilcilerini bir araya getiren AB Konseyi personelinin, AB Konseyi hizmetlerine erişimi olan kişisel telefonlarından TikTok’u kaldırması gerekeceğini de söyledi.

Konuya dair TikTok’tan açıklama da geldi:

“Komisyonun uyguladığı yasağı hayata geçirmeden önce bize ulaşılmaması sebebiyle hayal kırıklığına uğradık ve çok şaşırdık. Bizim siber güvenlik tehdidi oluşturabilecek hiçbir eylemimiz olmadı. Bütün bu olanların yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyoruz.”

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com