BMW M3 Touring ve Audi RS6 Drag Yarışında Karşı Karşıya

Station wagon araç türü, akıllara ‘aile arabası’ olarak kazınmış olabilir. Ancak bu demek olmuyor ki bu araçlar da lüks ve sportif olabilir. BMW M3 Touring ve Audi RS6 bunun en büyük örnekleri.

Her hafta ilginç karşılaştırmalarla araçların drag yarışlarını bize sunan carwow isimli YouTube kanalı, bu hafta da bu iki aracı karşı karşıya getirmiş. Bakalım hangi arabayı alırsanız piknik yolunda bacanağınıza toz yutturabilirsiniz?

BMW M3 Touring vs. Audi RS6 drag yarışı:

BMW M3 Touring, kaputun altında 510 beygir gücünde ve 650 Newton-metre tork üreten 3.0 litrelik çift turbolu bir V8 motor barındırıyor. Aracın net ağırlığı neredeyse 2 tona yakın: 1.865 kilogram.

Audi RS6 ise, 4.0 litrelik 600 beygir gücünde ve 800 Newton-metre tork üreten çift turbolu bir V8 motora sahip. RS6’nın ağırlığı ise 2 tonu geçiyor: Tam 2.075 kilogram ağırlığında.

Sadece araçların motor bilgilerine bakınca bile hangisinin kazanacağı tahmin edilebilir gibi gözüküyor ancak BMW bizleri şaşırtmayı başarıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com