Meta CEO’su toplantıların avatarlar vasıtasıyla yapılacağına inanıyor

Sanal gerçeklik ya da arttırılmış gerçeklik teknolojileri hala oldukça yeni alanlar. Bugüne kadar genel itibariyle eğlence ve oyun odaklı bir çerçevede gelişen VR/AR gözlüklerinin artık yepyeni bir misyon edindiği de biliniyor. Tabi bu görevi üstlenen isimse, Meta CEO’su Mark Zuckerberg.

Ünlü ismin son zamanlarda yaptığı açıklamaların neredeyse tamamında Metaverse’e ait bilgiler vermesi, Zuckerberg’in aklında fikrinde yalnızca bu konunun olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Meta Connect 2022 etkinliğinde de açıkça görülen bu durumun başarıya dönüşüp dönüşmeyeceği ise meçhul.

Meta CEO’su toplantıların avatarlar vasıtasıyla yapılacağına inanıyor

Son olarak geçtiğimiz gün bir Podcast yayınına katılan Zuckerberg, burada yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu. Ünlü girişimciye göre en geç 5 yıl içerisinde tüm internet kullanıcılarının evinde en az birer adet sanal gerçeklik ya da arttırılmış gerçeklik gözlüğü bulunacak. Bu sayede insanların evlerinde otururken, önemli toplantılara katılabileceğini dile getiren Zuckerberg, bunun için kullanılacak olan aracın ise avatarla olacağını belirtiyor.

Meta Connect 2022 etkinliğindeki açıklamalarına da değinen Zuckerberg, avatar konusunda sıkı bir şekilde çalışıldığını ve son güncellemeyle birlikte artık bu figürlerin bacak ve ayaklara da kavuştuğunu hatırlattı. Nitekim bugüne kadar eğer herhangi bir sebepten Horizon Worlds’e bağlandıysanız, buradaki avatarların bacakları olmadan havada süzüldüğünü görmüşsünüzdür. Bakalım geçmişi başarılarla dolu ünlü ismi bu sefer nasıl bir serüven bekliyor.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time