Şimdiye kadarki en iyi 10 Ferrari

Geçtiğimiz on yıllar boyunca bir mağarada yaşamış olsanız bile, Ferrari’lerin dünyanın gördüğü en etkileyici arabalar olduğunu hala biliyorsunuzdur. İtalyan süper otomobil üreticisi, otomotiv dünyasında diğer herhangi bir otomobil üreticisinin hayal bile edemeyeceği, neredeyse efsanevi bir statüye ulaştı.

Sözü fazla uzatmadan, şimdiye kadar üretilmiş olan en iyi Ferrari’ler olduğunu düşündüğümüz araçların listesine hep birlikte göz atalım.

10. Ferrari 288 GTO

Şasinin modern ve daha agresif çizgileri ve ayrıca 2,9 litrelik çift turboşarjlı, uzunlamasına monte edilmiş 400 beygir gücündeki V8’inden gelen göz korkutucu performans, 288 GTO’yu inanılmaz bir makine haline getirdi.

9. Ferrari 360 Challenge Stradale

360 Challenge Stradale, görünüş olarak 360 Modena’ya benziyor, ancak özellikle 3,6 litre V8’den gelen ekstra beygir gücü, toplamda 425’e çıkan, bir F1 şanzıman ve bunun gibi devasa karbon seramik frenleri ile içeride farklı bir hikaye var.

8. Ferrari 365 GTB/4 “Daytona”

Öne yerleştirilmiş bir V12, arkadan çekişli eski okul tasarımıyla gelen, benzersiz görünümlü 365 GTB/4, uzun köşeli burnu ile ilk başta tartışmalara yol açtı, ancak sonunda tüm zamanların en iyi önden motorlu V12 arabası olarak kabul edildi.

352 beygir gücü ve 1960’ların sonlarında piyasaya sürüldüğünde herhangi bir üretim otomobilinin en yüksek azami hızına bakılırsa, rakibi Lamborghini Miura P400’den daha iyi, inanılmaz derecede performanslı bir makineydi.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com