Toyota ölümcül kaza riskini ortadan kaldırdı

Şirket ayrıca, başarısız veya yaralanmalara neden olabilecek kötü monte edilmiş hava yastıkları ile önceden duyurulmamış bir kusuru düzelttiğini de söyledi.

Otomobil üreticisi, tekerlek sorununu göbek cıvatalarını değiştirerek ve yeni parçaların düzgün şekilde sıkıldığından emin olarak çözdüğünü söyledi. ABD’de satışların ne zaman yeniden başlayacağından söz edilmedi, ancak Japon müşteriler 26 Ekim’den itibaren bZ4x’i bir kez daha kiralayabilecek. Subaru, kusur ortaya çıkmadan önce ABD’li alıcılara ulaşmamış olmasına rağmen, eşdeğer modeli Solterra’nın Amerika satışlarını nasıl ele alacağını da söylemedi.

Toyota ölümcül kaza riskini ortadan kaldırdı

Düzeltmenin kısa vadeli mali zararı nispeten sınırlıydı. Toyota, çoğu Avrupa’da olmak üzere dünya çapında sadece 2.700 aracını geri çağırdı. Geri alımlar ve krediler bile geçen ay yalnızca ABD’de yaklaşık 28.000 Camry satan bir şirket için mütevazı olurdu. Bu yıl ABD’de yalnızca 232 bZ4x örneği satıldı.

Daha büyük endişe, Toyota’nın itibarı üzerindeki etkisi. Şirket uzun süredir elektrikli araçları benimsemekte yavaş kalmakla suçlanıyor ve birçok rakibin daha fazlasını beklediği 2030 yılına kadar yalnızca bunların yıllık satışların üçte birini temsil etmelerini bekliyor. Geri çağırma, yakın zamanda piyasaya sürülen makineyi üç aydan fazla bir süre piyasadan kaldırarak durumu daha da kötüleştirdi. Toyota’nın hala başarılı bir EV yapabileceğini kanıtlaması gerekiyor ve tekerlek kusuru kesinlikle yardımcı olmadı.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time