Twitter’da ekran görüntüsü almayı yasaklıyor!

Dünyanın en önemli sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, son zamanlarda birçok yeni özellik haberiyle karşımıza geliyor. En son bir tweet içerisinde birden fazla medya türüne izin veren bir güncelleme haberiyle adından bahsettiren Twitter şimdi de kullanıcılarının bazı hareketlerini kısıtlama yoluna gidiyor.

Gelen son bilgilere göre ünlü sosyal medya devi bir sonraki güncellemesiyle birlikte artık kullanıcıların diledikleri gibi tweetlerin görüntüsünü alabilmelerinin önüne geçecek. Buna göre artık herhangi bir tweetin ekran görüntüsünü almak istediğinizde, karşınıza ya Tweeti Paylaş ya da Bağlantıyı Kopyala seçeneklerini içeren yeni bir mini pencere çıkıyor.

Twitter’da ekran görüntüsü almayı yasaklıyor!

Twitter’ın bunu yapmasının arkasında sebep son derece belli: Etkileşim sayısını arttırmak. Nitekim şu an ki kullanım şeyliyle, Twitter’a giriş yapmasanız hatta hiç kayıt olmasanız bile gördüğünüz bir paylaşımın ekran görüntüsünü alarak onu dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Hal böyle olunca da, bu tip paylaşımlardan Twitter ne etkileşim alabiliyor ne de bu yolla bir kazanç elde edebiliyor. Çünkü Twitter’ın para kazanabilmesi için, kullanıcıların platforma giriş yapması, dolaşması ve reklam görüntülemesi gerekiyor.

Kazanç demişken, sosyal medya devinin daha fazla ücretli abone elde edebilmek için tweet düzenleme özelliğini yalnızca Twitter Blue kullanıcılarının beğenisine sunması da eleştirilerin hedefi oldu. Ancak Twitter şu sıralar bu tip eleştirilerle ilgilenmektense, kazançlarını arttırmanın yollarını arıyor.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com